آتش سوزی گسترده در چند جنگل یونانبه گزارش دوشنه شنبه شب ایرنا به نقل از بیانیه اداره آتش نشانی یونان، بعد از ظهر روز دوشنبه جنگل های جزیره ‘ زاکنسوس’ واقع در جنوب و غرب یونان دچار حریق شدند که به علت وزش باد شدید به راحتی قابل مهار و خاموش کردن، نیست.
در حال حاضر تعداد 30 خودروی آتش نشانی، تعداد 3 بالگرد و یک هواپیمای ویژه اطفای حریق برای مهار و خاموش کردن این آتش سوزی در محل حضور دارند.
براساس این گزارش، نیروهای آتش نشانی تمام تلاش های خود را بکار می گیرند تا از نزدیک شدن آتش به منازل مسکونی و محل تجاری این جزیره جلوگیری به عمل آورند.
گزارش ها در این باره حاکی است که تا کنون بیش از صد هکتار از جنگل ها و ارضی کشاورزی این جزیره طمعه حریق شده اند.
درهمین حال، اداره آتش نشانی جزیره ‘ فتویادیس’ واقع در جنوب یونان نیز دوشنبه شب گزارش داد: جنگل های منطقه این جزیره دچار حریق شده و تاکنون نیروهای آتش نشانی قادر به مهار و خاموش کردن این آتش سوزی نشده اند و ده ها هکتار از ارضی کشاورزی و جنگلی این جزیره در آتش می سوزند.
براساس گزارش اداره آتش یونان، تعداد 2بالگرد، 2 هواپیمای ویژه اطفای حریق، تعداد 13 خودوری اتش نشانی و نیروهای داوطلب مردمی برای مهار و خاموش کردن این آتش سوزی ها تلاش می کنند و تا کنون حدود 80 هکتار از جنگل های این منطقه در آتش سوخته و نابود شده است.
در همین حال خبرگزاری رسمی یونان گزارش داد: جنگل های چند جزیره دیگر یونان نیز دچار حریق شده است و نیروهای آتش نشانی با تمام توان برای مهار و خاموش کردن این آتش سوزی ها تلاش می کنند.
هرساله در فصل تابستان به دلایل ناشناخته ای تعدادی زیادی از جنگل های یونان دچار آتش سوزی می گردند و صد ها هکتار از جنگل های سر سبز این کشور به خاکستر مبدل می شوند.
اداره آتش نشانی یونان اعلام کرد، طی یک هفته گذشته 91 منطقه از مناطق جنگلی در شهرهای و تعدادی از جزایره دچار حریق شده اند و خسارات فراوانی به ارضی کشاورزی و جنگلی کشور وارد کردند.
شبد**462**9122** انتشار دهنده: مهدی نعمتیانتهای پیام /*


شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید