ابرازهمبستگی ایتالیا با ژاپن برای پیامدهای ناشی از رفتار کره شمالیبه گزارش ایرنا، ‘انجلینو الفانو’ وزیر خارجه ایتالیا در تماس تلفنی با ‘تارو کونو’ همتای ژاپنی، ضمن ابراز همبستگی با توکیو از پیامدهای ناشی از رفتار کره شمالی، گفت: ایتالیا با دقت اوضاع مربوط به شبه جزیره کره را دنبال می کند. نقض شدید و مجدد قطعنامه های شورای امنیت سازمان ملل، یک عامل بی ثباتی برای صلح، امنیت منطقه و امنیت بین الملل و عدم گسترش سلاح های کشتار جمعی است.
وی افزود: تشدید این تنش پیامدهای غیرقابل پیش یینی، نه تنها در شبه جزیره بلکه در یک منطقه وسیع تر خواهد داشت. پیونگ یانگ باید فورا و بطور کامل توسعه برنامه هسته ای و موشکی را متوقف کند و از مسیر انزوا و چالش با جامعه بین المللی دست بردارد. ایتالیا، رئیس جی 7 و رئیس دوره ای کمیته تحریم کره شمالی در شورای امنیت، معتقد به اهمیت واکنشی قاطع و متحد از سوی شورای امنیت و اتخاذ تحریم های اضافی است.
وی همچنین بر تعهد ایتالیا در اتحادیه اروپا برای تقویت تدابیر فشار بر پیونگ یانگ تاکید و با ژاپن و سایر شرکای منطقه برای پیامدهای ناشی از رفتار غیر مسوولانه رژیم کره شمالی ابراز همبستگی و آمادگی برای حفظ یک هماهنگی تنگاتنگ برای نظارت بر اوضاع کرد.
وزیر خارجه ایتالیا روز دوشنبه نیز در بیانیه ای آزمایشات هسته ای کره شمالی را به شدت و قاطعیت محکوم کرد.
صبح روز یکشنبه چند ساعت پس از نمایش یک بمب هیدروژنی با قدرت تخریب بسیار بالا توسط کره شمالی، این کشور انجام ششمین آزمایش هسته ای خود را تایید کرد.
شبد**461**9122** انتشار دهنده: مهدی نعمتیانتهای پیام /*


شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید