استقبال چین از میانجیگیری سوییس برای حل مساله کره شمالیبه گزارش ایرنا، «دوریس لوتارد» رییس جمهور سوییس گفته است که به عنوان یک کشور بی طرف می تواند میانجی مساله هسته ای کره شمالی باشد و برای آن اجلاسی در سطح وزیران خارجه برگزار کند.
«گنگ شوانگ» سخنگوی وزارت خارجه چین در مصاحبه ای که تارنمای این وزارتخانه روز چهارشنبه از او منتشر کرده، آورده است که چین از هر اقدامی از جمله میانجیگری سوییس برای حل مساله هسته ای شبه جزیره کره و مسائل مرتبط با کره شمالی استقبال می کند.
وی همچنین تصریح کرد: اقداماتی که باعث شود تا تنش ها و خطر رویارویی در شبه جزیره کره برطرف شده و مذاکرات از سرگرفته شود مورد حمایت پکن است.
«گنگ» بار دیگر تاکید کرد که اقدامات جامعه بین المللی باید بر این اساس باشد که مساله هسته ای کره شمالی با گفت وگو و به شکل صلح آمیز حل شود.
پکن پیشتر نیز تاکید کرده است که به کره جنوبی و آمریکا اجازه نمی دهد از قدرت نظامی خود برای مقابله با کره شمالی و شروع جنگ استفاده کنند و این خط قرمزی برای چین محسوب می شود.
سخنگوی وزارت امور خارجه چین تصریح کرد که اقدامات نظامی، تحریم و فشارهایی از این دست راه حل بنیادین برای حل مساله هسته ای کره شمالی نیست.
آساق**231**انتشاردهنده:فرهاد راستیانتهای پیام /*


شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید