افشای ایمیل جنجالی نامزد حزب راستگرای AfD آلمان در آستانه انتخاباتروزنامه ‘ولت ام زونتاگ’ روز یکشنبه افشا کرد که به ایمیلی از وایدل مربوط به 24 فوریه 2013 دست یافته که برای یکی از دوستان نزدیکش ارسال شده و در آن از ادبیاتی نژادپرستانه و ضددموکراسی استفاده شده و نوشته که ‘عرب ها و کولی ها آلمان را تسخیر کرده اند’ .
به نوشته این روزنامه ، در ایمیل منتسب به وایدل آمده است: علت اینکه افراد از لحاظ فرهنگی بیگانه مانند عرب ها و کولی ها بر ما مسلط شده اند این است که جامعه مدنی به عنوان وزنه تعادلی در برابر دشمنان قانون اساسی که بر ما حاکم هستند ، بطور سیستماتیک نابود شده است. در این ایمیل از دولت آنگلا مرکل به عنوان ‘خوک هایی’ یاد شده که چیزی جز عروسکهای خیمه شب بازی متحدان جنگ جهانی دوم نیستند. به گزارش دویچه وله به نقل از ولت ام زونتاگ ، متن اصلی این ایمیل به زبان آلمانی حاوی عباراتی است که در دوران آلمان نازی به کار می رفت و اکنون در محافل راست افراطی برای تحریک احساسات ضدبیگانه و مهاجرستیز به کار می رود.
دو هفته پیش نیز پارلمان منطقه ای ایالت ساکسونی آلمان مصونیت پارلمانی ‘فرائوکه پتری’ شناخته شده ترین سیاستمدار این حزب را به اتهام شهادت دروغ لغو کرد و به این ترتیب راه برای پیگرد قضایی او توسط دادستانی هموار شد. پتری که عضو پارلمان این ایالت است متهم شده که در انتخابات سال 2014 هنگام ادای ‘شهادت با سوگند’ درباره فهرست انتخاباتی این حزب در کمیته انتخاباتی پارلمان این ایالت دروغ گفته است.
در این حال ، افشای این مطلب از سوی روزنامه محافظه کار ‘ولت ام زونتاگ’ نیز در حالی است که حزب آلترناتیو برای آلمان (AfD) طبق تازه ترین نظرسنجی ها حدود 10 درصد رای دارد و می تواند به پارلمان راه یابد اما با توجه به اینکه در دو سال گذشته شماری از طرفداران احزاب دیگر بخصوص حزب چپها و رای دهندگان بدون گرایش حزبی مشخص جذب این حزب شده اند ، ممکن است افشای چنین مطالبی موجب ریزش آرای این حزب شود و نتواند به پارلمان راه یابد. آلترناتیو برای آلمان ، حزبی راستگرا و پوپولیستی است که 5 ماه پیش از انتخابات سال ۲۰۱۳ تاسیس شد و در آن انتخابات با وجود عمر بسیار کوتاهش 4.7 درصد از آرا را به خود اختصاص داد اما به علت نرسیدن به حد نصاب 5 درصد نتوانست وارد مجلس شود.
این حزب در دو سال گذشته و پس از ورود موج پناهجویان به آلمان توانست در چند انتخابات ایالتی و انتخابات پارلمان اروپا موفقیت‌هایی کسب کند و به مجلس‌ها راه یابد. این حزب در آغاز فعالیتش توسط گروهی تحصیل‌کرده که مخالف پشتیبانی مالی اتحادیه اروپا از یونان و نجات این کشور از بحرانی مالی بودند، راه‌اندازی شد اما با گذر زمان چهره‌ای کاملا متفاوت به خود گرفت. در سال ۲۰۱۵ بود که پس از جنگ‌های درون‌حزبی، جناح راستگرا توانست قدرت را در دست گیرد. گرایش‌های ملی‌گرایانه و ضداسلامی به ویژه در زمانی که بحران آوارگان و پناهجویان بر اروپا حاکم بود، سبب شد که شماری جذب این حزب شوند. آلترناتیو برای آلمان تنها حزب بزرگ آلمان بود که از خروج انگلیس از اتحادیه اروپا و همچنین از پیروزی دونالد ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا استقبال کرد.
این حزب خواستار بستن مرزهای خارجی اتحادیه اروپا ، کنترل‌های شدید مرزی برای شناسایی و تشخیص هویت افراد و همچنین ایجاد اردوگاه‌هایی در خارج از مرزهای آلمان برای جلوگیری از ورود مهاجران به این کشور است. این حزب همچنین قصد دارد با مشوق‌های مالی شهروندان خارجی‌تبار ساکن در آلمان را به بازگشت به زادگاهشان ترغیب کند. آلترناتیو برای آلمان ، اسلام را جزیی از جامعه این کشور نمی‌داند. روسای این حزب ‘فرائوکه پتری’ و ‘یورگ مویتن’ و نامزهای اصلی آن در انتخابات سراسری ‘الکساندر گاولند’ و ‘آلیس وایدل’ هستند. بسیاری از رأی‌دهندگان اصلی حزب آلترناتیو برای آلمان مردان جوان و کم‌درآمد هستند و از سطح تحصیلات نسبتا پایینی برخوردارند و تنها ۱۵ درصد از اعضای این حزب را زنان تشکیل می‌دهند.
اروپام**1078** 1908
بابک جعفری** ناشر : افشار دارابیانتهای پیام /*


شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید