بیش از یکصد نهاد در بارسلون علیه حملات تروریستی تظاهرات کردندبه گزارش ایرنا و به نقل از روزنامه 20 مینوتوس ، تجمع این نهادها ، فقط در چندین متری محل این حملات که در آن 13 نفر کشته و بیش از یکصد نفر دیگر مجروح شدند، انجام گرفت.
در این تظاهرات که تحت شعار ‘جامعه مسلمان علیه تروریسم’ برگزار شد و در آن مقامات احزاب مختلف سیاسی از جمله «کارمه فورکارل» رئیس پارلمان کاتالونیا حضور داشتند ، تظاهرکنندگان شعار ‘آنها تروریست هستند ، مسلمان نیستند’ را سر دادند .
«مریم هتیبی» سخنگوی موسسه ‘ابن بطوطه’ با قرائت بیانیه ای در میدان کاتالونیا ، تصریح کرد: هنگامی که فردی در کاتالونیا متولد می شود و یا اینکه از خردسالگی به این ایالت می آید اما علیه کشورش حمله تروریستی انجام می دهد، به طور قطع مشکل واقعی‌ در این خصوص وجود دارد که نباید آن را پنهان کنیم.
سپس ، تظاهر کنندگان تا مکان دقیق توقف ونی که به سوی مردم در خیابان ‘لا رامبلا’ حمله ور شده بود ، راهپیمایی کردند .
در آنجا ، برخی‌ از تظاهرکنندگان پلاکاردهایی‌ در دست داشتند که بر روی آنها شعار های «اسلام صلح است» و «به نام ما نه» ، نوشته شده بودند .
در پایان این تظاهرات ، نهاد های مختلف اعلام کردند که در تظاهراتی که روز شنبه آینده ، تحت شعار «ما ترس نداریم» از سوی دولت ایالت کاتالونیا و شهرداری بارسلون فراخوان شده است، شرکت می کنند.
شبد*5*491**9122** انتشار دهنده: مهدی نعمتیانتهای پیام /*


شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید