تاکید آمریکا بر تقویت اتحاد آهنین با متحدان خود برای مقابله با کره شمالیبه گزارش ایرنا، آمریکا خاطر نشان کرده است که برای مقابله با زرادخانه هسته ای کره شمالی از هیچ تلاشی برای تقویت روابط نظامی با متحدان کلیدی خود در منطقه شبه جزیره کره و آسیای شرقی دریغ نخواهد کرد.
ولادیمیر پوتین رییس جمهور روسیه در حاشیه اجلاس سران بریکس در شیامن، شهری در جنوب شرق چین به آمریکا هشدار داد که فشارهای فزاینده اش علیه کره شمالی اوضاع را بدتر خواهد کرد.
آمریکا گفته است که برای رویارویی با کره شمالی توان خود را با تسلیحات متعارف و هسته ای با متحدانش بالا می برد.
وزارت دفاع کره جنوبی روز چهارشنبه در بیانیه ای که خبرگزاری یونهاپ آن منتشر کرده است؛ تصریح کرد که آمریکا همه تضمین های نظامی را به این کشور داده است.
این بیانیه می افزاید: آمریکا بر امنیت آهنین میان متحدان تاکید کرده است و برای مقابله با کره شمالی از تسلیحات متعارف گرفته تا اتمی را مد نظر دارد.
کره جنوبی پیش از این اعلام کرده بود که در حال رایزنی با آمریکا برای انتقال دارایی های راهبردی آن کشور از جمله ناوهای هواپیمابر هسته ای و بمب افکن های اتمی به منطقه است.
وزارت دفاع کره جنوبی در بیانیه خود اضافه کرده که هر دو کشور به توافق رسیده اند که بیشترین فشارها را بر کره شمالی وارد کنند.
این در شرایطی است که پوتین گفته است، اگر کره شمالی علف هم بخورد باز هم حاضر نیست برنامه تسلیحاتی اتمی خود را رها کند و فشارهای آمریکا فقط مردم این کشور را به مصیبت می اندازد.
کره جنوبی روز یکشنبه هفته جاری مبادرت به آزمایش یک بمب هیدروژنی کرد که گفته می شود 12 برابر از آزمایش چهارم اتمی و 6 برابر از آزمایش هسته ای ماه سپتامبر سال 2016 این کشور قوی تر بوده است.
آزمایش های اتمی قبلی کره شمالی در سال های 2006 ، 2009 و 2013 انجام شد و این کشور دو آزمایش نیز در سال 2016 میلادی انجام داده است.
آساق**231**انتشاردهنده:فرهاد راستیانتهای پیام /*


شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید