ترزا می خواستار اقدام سریع و فشار بیشتر علیه کره شمالی شدبه گزارش بامداد چهارشنبه ایرنا به نقل از روزنامه انگلیسی ایندیپندنت، ترزا می نخست وزیر انگلیس و دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا در گفت و گویی تلفنی بر اقدامات سریع در پیشگیری از آنچه تهدید هسته ای کره شمالی خوانده شد، توافق کردند.
داونینگ استریت در بیانیه ای اعلام کرد خانم می در این گفت و گو، قول همکاری با آمریکا و شرکای بین المللی برای تشدید فشار اقتصادی بر پیونگ یانگ داد.
وی همچنین بر اهمیت همصدایی شورای امنیت سازمان ملل متحد در توافق سریع در خصوص اقدامات جدید علیه کره شمالی تاکید کرد.
براساس بیانیه نخست وزیری انگلیس، دو طرف بر نقش کلیدی چین در موضوع بحران شبه جزیره کره و اهمیت استفاده از همه اهرم های فشار در متوقف کردن اقدامات غیرقانونی کره شمالی و تضمین امنیت کشورهای منطقه توافق کردند.
بوریس جانسون وزیر خارجه انگلیس نیز پیشتر در واکنش به آزمایش هیدروژنی اخیر کره شمالی با بیان آن که در مورد پیونگ یانگ «همه گزینه ها روی میز است» خواستار «فشار اقتصادی» بیشتر بر این رژیم شد.
ترزا می روز سه شنبه جلسه ای با اعضای کابینه خود برای بررسی مسائل جاری بحران شبه جزیره کره تشکیل داد. در این جلسه مطرح شد که پیونگ یانگ به لندن نزدیکتر است تا لس آنجلس.
به گزارش ایرنا، در تازه ترین تحولات، کره شمالی بامداد روز یکشنبه از ساخت یک بمب هیدروژنی با قدرت تخریب بسیار بالا خبر داد و با انتشار تصاویری، رهبر این کشور را حین بازدید از بمب نشان داد و پس از آن هم رسانه ها از آزمایش یک بمب هیدروژنی خبر دادند.
کره شمالی در هفته های اخیر نیز چند موشک آزمایش کرد که سه فروند از موشک های پرتاب شده از فراز ژاپن عبور و در آب های پیرامون این کشور فرود آمدند.
شبد**9416**9122**مترجم: علیرضا آقازاده**انتشار دهنده: مهدی نعمتیانتهای پیام /*


شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید