تظاهرات پزشکان و کارکنان بیمارستان های یونان به خشونت کشیده شدبه گزارش ایرنا از آتن، اتحادیه سراسری پزشکان و کارکنان بیمارستان های یونان با انتشار بیانیه ای اعلام کرده بودند: به علت کمبود بودجه مراکز درمانی کشور ، از صبح روز چهارشنبه دست اعتصاب سراسری و از پذیرش بیماران خودداری خواهند کرد.
معترضین به سیاست دولت چپگرای یونان در قبال بیمارستان ها و کارکنان مراکز درمانی، ظهر روز چهارشنبه ابتدا در میدان ‘ امونیا’ واقع در مرکز شهر تجمع و سپس بسوی پارلمان این کشور با سردادن شعارهایی راهپیمایی کردند.
معترضین در میدان ‘ سینداگما’ واقع در مقابل پارلمان یونان با سر دادن شعارهایی خواستار افزایش بودجه مراکز درمانی شدند و اعلام کردند که یونان تنها کشوری است در دنیا که برای هر 40 بیمار در بیمارستان یک پزشک مشغول بکار می باشد و بدین ترتیب در شرایط بسیار ناهنجاری و به ناچاربا گذاشتن وقت کمتری برای رسیدگی به بیماران کار می کنند و این شرایط غیر قابل قبول می باشد.
معترضین با ورود به جلوی درب اصلی پارلمان یونان ، قصد برافراشتن پارچه نوشته ای بر سردر پارلمان را داشتند که با عکس العمل شدیدی نیروهای پلیس روبرو و درگیری بین معترضین و نیروهای امنیتی آغاز گردید.
نیروهای پلیس برای متفرق کردن معترضان از گاز اشک آور استفاده کردند.
درگیری ها بین پزشکان و کارکنان بیمارستان های معترضن به سیاست های دولت در قبال مراکز درمانی و نیروهای امنیتی در مقابل وزارت درمان و بهداشت و همبستگی یونان واقع در مرکز شهر آتن نیز رخ داد که نیروهای امنیتی با استفاده از گاز اشک آور و باتون معترضین را متفرق کردند.
براساس گزارش خبرگزاری رسمی یونان (آنا) تظاهرات گسترده ای توسط کارکنان بیمارستان ها و پزشکان در شهر تسالونیک دوین شهر بزرگ یونان و واقع در شمال و دیگر شهرهای یونان به نشانه مخالفت با سیاست دولت در قبال مراکز درمانی کشور برگزار گردید.
اروپام**462**1590
انتشار دهنده: محمد حسن دوستارگانانتهای پیام /*


شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید