حضور پررنگ ایران در نمایشگاه بین المللی انرژی فراساحلی هلندبه گزارش روز چهارشنبه ایرنا ازسفارت ایران درلاهه، هفدهمین نمایشگاه و کنفرانس انرژی فراساحلی (2017 Offshore Energy)روز سه شنبه 18 مهرماه جاری با حضور 750 شرکت بین المللی از 99 کشور جهان با هدف ارایه فرصت ها، توانمندی ها و انتقال فناوری های نو در عرصه فراساحل و انرژی های دریایی افتتاح گردید.
درسال جاری 18 شرکت ایرانی در قالب هیات های ده نفره از مدیران و متخصصان صنعت نفت و گاز فراساحلی در پاویون جمهوری اسلامی ایران این نمایشگاه حضور دارند.
دکترعلیرضا جهانگیری سفیر ایران در لاهه با حضور در این نمایشگاه وپاویون جمهوری اسلامی ایران با مدیران شرکت های ایرانی حاضر در این نمایشگاه بین المللی بحث و گفتگو نمود.
وی طی اظهاراتی در گفتگو با نشریه تخصصی آفشور انرژی با اشاره به اقدام سفارت جمهوری اسلامی ایران در لاهه قبل از امضای برجام در برگزاری یکی از بزرگترین همایش های فراساحلی ایران در خارج از کشور در هلند تصریح نمود : بسیار خوشحالیم آن همایش، سنگ بنای حضور گسترده شرکتهای ایرانی در نمایشگاههای مرتبط با نفت وگاز در سالهای بعد گردید و در نمایشگاه امسال شاهد مشارکت گسترده شرکتهای کشورمان هستیم .
سفیر کشورمان افزود : نمایشگاه و کنفرانس انرژی فراساحلی ازجمله فرصتهایی است که بستر لازم برای معرفی زمینه های همکاری با طرفهای خارجی را فراهم می سازد. وی خاطرنشان کرد: روابط دوجانبه ایران و هلند در دوره پسابرجام به مرحله نوینی وارد شده و دو کشور در راستای توسعه روابط ،سیاستها و برنامه های متعددی را در دستور کار دارند. در این چارچوب بخش انرژی ازجمله زمینه های مستعد برای توسعه مناسبات جمهوری اسلامی ایران و هلند می باشد. سابقه همکاری ها در این حوزه وهمچنین ظرفیتهای موجود دو کشور پشتوانه خوبی برای توسعه و افزایش همکاریها در این حوزه می باشد. بویژه اینکه سیاست جمهوری اسلامی ایران دوری جستن از خام فروشی نفت و گاز و استفاده بهینه از این نعمت خدادای می باشد.تکنولوژی و سرمایه هلند می تواند کمک خوبی برای تحقق سیاستهای کشورمان باشد.
پاویون ایران در روز اول نمایشگاه میزبان جمع کثیری از متخصصین و بازدید کنندگان این رویداد مهم بود. حضور شرکت های مطرح ایرانی ، فرصت مناسبی را برای مذاکره با شرکت های بین المللی برای مشارکت در پروژه های نفت و گاز ایران فراهم ساخته است.
در روز دوم این نمایشگاه و کنفرانس، میزگرد تخصصی ایران با موضوع E&P به میزبانی جمعی از مدیران صنعت نفت و گاز ایران برگزار می شود. برگزارکنندگان این میزگرد، فرصت ها و توانمندی های ایران را معرفی و مشارکت شرکت های بین المللی را در اجرای پروژه های جدید صنعت نفت ایران جلب می نمایند.
اروپام**3234**1590
انتشاردهنده: محمد حسن دوستارگانانتهای پیام /*


شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید