در عملیات ضد تروریستی در سراسر ایتالیا، 24 نفر دستگیر شدندبه گزارش ایرنا به نقل از خبرگزاری رسمی ایتالیا (انسا)، پلیس ایتالیا روز شنبه اعلام کرد که در پی واقعه تروریستی در بارسلون، طی عملیات ضدتروریستی که بین روزهای 28 تا 30 اگوست در سراسر کشور انجام شد، بیش از 27 هزار دستگاه ون در نزدیکی مراکز تاریخی شهرها مورد کنترل و بازرسی قرار گرفت و در این جریان 24 نفر دستگیر شدند.
بر اساس این گزارش، اغلب این افراد برای جرایم مربوط به مواد مخدر دستگیر شدند. همچنین بیش از 32 هزار نفر مورد کنترل و بازرسی قرار گرفتند و از 114 نفر شکایت شد. در این عملیات سه روزه 157 خودرو توقیف و 1240 مورد جریمه اعمال شد.
در این عملیات مجموعا 3500 مامور پلیس بکار گرفته شدند. در پی حمله تروریستی در اسپانیا که سبب کشته شدن 16 تن از جمله 2 شهروند ایتالیایی شد، تدابیر امنیتی و سطح هشدار در ایتالیا شدت یافت.
به گزارش ایرنا، ‘مارکو مینیتی’ وزیر کشور ایتالیا پس از واقعه تروریستی در اسپانیا با تشکیل جلسه ای فوق العاده با حضور کمیته تحلیل استراتژیکی، بر تشدید تدابیر امنیتی تاکید کرد و گفت: سطح امنیتی باید بالا نگه داشته شود و محافظت از اهداف حساس و همچنین اماکن پرتردد تقویت شود.
هفته گذشته نیز یک مهاجر 37 ساله مغربی مظنون به ارتباط با تروریسم، به حکم وزیر کشور از ایتالیا اخراج شد که بدین صورت شمار اخراجی های مظنون به ارتباط با تروریسم از ایتالیا در سال 2017 به 71 نفر رسید. این در حالیست که از سال 2015 تاکنون 203 نفر مظنون به تروریسم از ایتالیا اخراج شده اند.
اروپام**461**1485انتهای پیام /*


شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید