دومین مظنون بازداشتی حوادث تروریستی اسپانیا آزاد شدبه گزارش پنجشنبه شب ایرنا به نقل از خبرگزاری رویترز، یک دادگاه عالی در اسپانیا امروز حکم آزادی مشروط دومین نفر از چهار مظنون بازداشتی حوادث تروریستی هفته گذشته در این کشور را صادر کرد.
صلاح الکبیر که صاحب یک کافی نت در شهر ریپول بوده، به دلیل نبود شواهد کافی آزاد شده اما باید هر هفته خود را به دادگاه معرفی کند.
شهر ریپول در شمال شرق اسپانیا جایی است که بیشتر 12 عضو گروهی که مسئول حملات تروریستی هفته گذشته بود، ساکن آن بوده اند.
محمد اعلا یکی دیگر از افراد بازداشتی چند روز پیش به صورت مشروط آزاد شد؛ اما دو مظنون دیگر همچنان در بازداشت به سر می برند.
به گزارش ایرنا، منطقه کاتالونیای اسپانیا پنجشنبه هفته پیش شاهد چندین حمله تروریستی خونین بود که به کشته شدن 15 تن و مجروح شدن بیش از 100 نفر دیگر انجامید.
در یکی از این حوادث، یک خودرو ون وارد جمعیت عابران در مرکز شهر بارسلون شد و پس از آن در حمله ای دیگر، مأموران پلیس در یک پست ایست و بازرسی هدف قرار گرفتند.
همچنین یک روز پیش ازحادثه بارسلون، یک خانه در شهر «آلکانار» منفجر شد که به حملات تروریستی مرتبط بود و یک کشته و 7 زخمی بر جای گذاشت.
بامداد جمعه نیز یک گروه دیگر از مردم در شهر کامبریلس در یکصد کیلومتری جنوب بارسلون با یک خودرو مورد حمله قرار گرفتند که 6 مصدوم برجای گذاشت.
پلیس 5 تروریست مرتبط با این حمله را به ضرب گلوله ازپای در آورد.
شبد**9416**1010
مترجم: علیرضا آقازاده**انتشار:حسن معظمیانتهای پیام /*


شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید