روزنامه ایتالیایی: ورود نخستین گروه سرمایه گذاری خارجی به بورس ایرانبه گزارش ایرنا، این روزنامه روز چهارشنبه با عنوان ‘ آزیموت وارد ایران شد’ افزود: این هولدینگ بزرگ مستقر در شهر میلان، 20 درصد از سهام شرکت ایرانی مدیریت دارایی انتخاب مفید را خرید و اولین گروه سرمایه گذاری خارجی می باشد که در دروه پسابرجام با خرید سهام یک شرکت مالی ایرانی، وارد بازار بورس ایران شده است.
بر اساس توافق آزیموت و مفید، که جزئیات آن منتشر نشده، طرفین هدف ایجاد یک پلتفرم مشاوره مالی داخلی و تاسیس صندوق سرمایه‌گذاری در خارج برای تسهیل دسترسی سرمایه گذاران خارجی به بازار سرمایه ایران را دنبال می کنند. طرفین همچنین اعلام کرده اند که شراکت آنها مطابق با مقررات تحریم های اقتصادی خواهد بود.
‘سرجو آلبارلی’ مدیرعامل آزیموت عقیده دارد که ایران یک بازار بزرگ نوظهور است که از ظرفیت های یک بازار پیشرفته برخوردار می باشد. ایران دومین اقتصاد بزرگ خاورمیانه و هجدهمین اقتصاد جهان با جمعیت حدود 80 میلیون نفر و ذخایر غنی نفت و گاز و معادن است. این کشور پس از سال ها تحریم اقتصادی، نیازمند توسعه زیرساخت های خود است و امید دارد که بتواند در سال 2020 از رشد اقتصادی بیش از 4درصد برخوردار شود.
اروپام**461 ** 1908
ناشر : افشار دارابیانتهای پیام /*


شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید