روسیه خطر تروریسم را در سوریه جهانی خواندبه گزارش ایرنا، لاوروف روز پنجشنبه اظهار کرد: تهدید گروههای تروریستی واقعی است و آنان در اروپا، آمریکا، جنوب شرق و مرکز آسیا حضور خود را نشان می دهند.
پایگاه اینترنتی وزارت خارجه روسیه به نقل از سخنان لاوروف نوشت: به این ترتیب اهداف ما (با آمریکا) در این وضعیت مشترک است و مسئولیت اقداماتی را که انجام می گیرد، درک می کنیم.
وی ادامه داد: آنچه از اظهارات مقام های آمریکایی برداشت می شود، نشان می دهد واشنگتن نیز رویکرد مشابه مسکو در مساله سوریه دارد و سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا هم در روزهای اخیر چنین موضعی را بیان کرده است.
وزیر خارجه روسیه افزود: هیثر نوئرت سخنگوی وزارت خارجه آمریکا برای گسترش عرصه های همکاری با روسیه ابراز علاقه کرده که برای چنین وضعیتی آمادگی داریم و همواره در باره تعامل با واشنگتن سخن می گوییم.
وی همچنین در باره روابط روسیه و آمریکا و تاثیر آن بر همکاری ها در مساله سوریه گفت که تاکید می کنم واقع بین هستیم.
لاوروف افزود که روسیه با آمریکا در مساله سوریه واقع بینانه رفتار می کند و جایی برای آزردگی خاطر به واسطه تحریم ها وجود ندارد.
وزیر خارجه روسیه همچنین با توجه به تنش های رو به افزایش بین این کشور و آمریکا، خاطرنشان کرد: مسکو مبارزه بی معنی (با واشنگتن) در عرصه بین المللی و زنجیره وضع تحریم ها را شروع نکرده و امیدواریم مقام های آمریکایی خونسرد و منطقی شوند و عقلانیت حاکم شود.
آاروپام*391 انتشار دهنده: هادی مولوی نیاانتهای پیام /*


شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید