عذرخواهی سناتور آمریکایی به دلیل ابراز امیدواری در مورد ترور ترامپبه گزارش روز دوشنبه شبکه خبری ای بی سی نیوز، وی که یک آمریکایی آفریقایی تبار است، در کنفرانسی خبری گفت: پرزیدنت ترامپ، از شما و خانواده تان عذرخواهی می کنم. اشتباه کردم و به آن اعتراف می کنم و هرگز چنین اشتباهی را تکرار نخواهم کرد.
وی از رسانه ها خواست مکان برگزاری این کنفرانس خبری را فاش نکنند، زیرا پیام های تهدیدآمیزی را به دلیل پست فیس بوکی اش دریافت کرده است.
این سناتور آمریکایی روز پنجشنبه در پست فیس بوکی خود نوشت: امیدوارم ترامپ ترور شود. در همین حال، نمایندگان آمریکایی خواستار استعفای وی شدند، اما چپل نادال گفت که قصد کناره گیری از سمت خود را ندارد.
وی که در سال 2010 به سنای آمریکا پیوست، یادآور شد که آن مطلب را به دلیل سرخوردگی از بابت عکس العمل ترامپ به درگیری های شارلوتزویل ایالت ویرجینیا و مسوول بر شمردن شدن دو طرف درگیری های این منطقه از سوی رئیس جمهوری، منتشر کرده است.
چپل نادال همچنین گفت که سرویس مخفی آمریکا وی را بابت این پست فیس بوکی مورد بازخواست قرار داده است. وی در عین حال یادآور شد که سرویس مخفی آمریکا از بی آزاری وی اطلاع داشته است.
درگیری های شارلوتزویل بین سفیدپوستان نژادپرست و مخالفانشان روی داد و ترامپ هر دو طرف درگیری را مسوول دانست. در جریان خشونت های این در روز 21 مرداد ماه، یک خودرو عمدا به تعدادی از مخالفان گروه های راست افراطی نژادپرست و سفیدپوست آمریکایی برخورد کرد که بر اثر آن یک بانوی 32 ساله آمریکایی کشته و 20 نفر دیگر زخمی شدند.
درگیری ها در این شهر زمانی آغاز شد که نژادپرستان برای تظاهرات در مخالفت با برداشتن یک مجسمه از پارکی در این شهر آماده می شدند. این مجسمه مربوط به «رابرت ای. لی» از فرماندهان ارتش ویرجینیا در جنگ های داخلی آمریکا در قرن نوزدهم بود که حامی برده داری به شمار می رفت.
اروپام**9109**1908
مترجم: نیره مجیدی راد*ناشر : افشار دارابیانتهای پیام /*


شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید