مهمترین عناوین خبری ایرنا از شامگاه جمعه تا صبح شنبهاخبار داخلی
*********
**تهران-ایرنا-رییس کل بانک مرکزی در یادداشتی درباره چشم انداز اقتصاد ایران نوشت: درحالی سال 1395را به پایان می‌بریم که نشانه‌هایی روشن و امیدبخش از آینده اقتصاد ایران درحال پدیدارشدن است.

**تهران-ایرنا- وزیر ورزش و جوانان ایران با اشاره به تمایل کشورهای خارجی به همکاری با ایران به عنوان یکی از دستاوردهای برجام گفت: درهمین راستا با توجه به بازشدن فضای ارتباطات، درصدد افزایش میزبانی رقابت های بین المللی هستیم که این امر به نوبه خود تاثیر بسزایی در تحرک و نشاط ورزشی کشور دارد.

**باکو- ایرنا-‘ایمان رمضان پور’ بوکسور وزن 91 + کیلوگرم کشورمان در مرحله فینال تورنمنت بین المللی بوکس جاده ابریشم باکو بر صادق صمداف از جمهوری آذربایجان غلبه کرد و صاحب مدال طلا شده است.

اخبار خارجی
*********
**تهران- ایرنا- رسانه های صهیونیستی گزارش دادند که ‘آویدگور لیبمرن’ وزیر جنگ این رژیم، طرح ساخت دیوار حائل در رام الله را تایید کرد.

**بغداد-ایرنا- نیروهای امنیتی عراق موفق شدند در ادامه عملیات آزادسازی استان نینوا و مرکز آن موصل، بازار و ترمینال خصوصی منطقه باب الطوب در مرکز بخش غربی شهر را آزاد کنند، این درحالی است که نیروهای پلیس فدرال نیز پیشروی در منطقه موصل قدیم را در بخش غربی موصل آغاز کردند.

**تهران- ایرنا- وزارت خارجه آمریکا در اطلاعیه ای گفت که سفارتخانه ها و کنسولگری های این کشور همچنان به رسیدگی به درخواست های ویزا از سوی اتباع شش کشور از جمله ایران که در فرمان اجرایی دونالد ترامپ آمده اند، ادامه می دهند.

**تهران-ایرنا- یک لپ تاپ که حاوی اطلاعاتی حساس درباره نقشه برج ترامپ بوده، از خودروی مامور سرویس مخفی آمریکا دزدیده شده است.

**باکو -ایرنا- همایش سالانه کشورهای قلب آسیا- پروسه استانبول برای کمک به افغانستان جمعه با حضور هیات جمهوری اسلامی ایران در باکو برگزار شد.

**باکو -ایرنا – محمود واعظی رئیس ایرانی کمیسیون مشترک همکاری های اقتصادی ایران و جمهوری آذربایجان جمعه و در دومین روز سفر به جمهوری آذربادیجان با مهربان علی اوا معاون اول رییس جمهوری این کشور دیدار کرد.

**تهران- ایرنا- مردم یمن جمعه با برگزاری تظاهرت گسترده در صنعا،تدوام تجاوز و محاصره همه جانبه این کشور از سوی عربستان در سایه سکوت جامعه جهانی را محکوم کردند.

**تهران- ایرنا- منابع خبری گزارش دادند که دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا در کاخ سفید با آنگلا مرکل صدراعظم آمریکا دیدار کرد.

**تهران- ایرنا- رئیس جمهوری آمریکا در نشست خبری با آنگلا مرکل صدراعظم المان در کاخ سفید درخصوص سازمان پیمان اتلانتیک شمالی (ناتو) گفت: بسیاری از کشورها مدت‌هاست که سهم منصفانه خود را به این سازمان نپرداخته‌اند و آن‌ها باید بدهی خود را بپردازند.
شبک**1392**انتشاردهنده: ابوالفضل باباییانتهای پیام /*


شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید