ژنرال دیپلمات سفیر روسیه در آمریکا منصوب شدبه گزارش ایرنا، در دستور پوتین که روز دوشنبه در پایگاه اینترنتی دفتر مطبوعاتی کاخ کرملین منتشر شده، آمده است: آناتولی آنتونف به مقام سفیر در ایالات متحده آمریکا و ناظر دائمی فدراسیون روسیه در سازمان های کشورهای قاره آمریکا در واشنگتن منصوب می شود.
رئیس جمهوری روسیه احکام آنتونف در مقام معاون وزیر خارجه روسیه و سرگئی کیسلیاک را از سفیری این کشور در واشنگتن باطل کرد.
آنتونف 62 ساله دانش آموخته دکترای علوم سیاسی از دانشگاه روابط بین الملل مسکو، دسامبر سال گذشته از وزارت دفاع به وزارت امور خارجه روسیه منتقل شد.
وی سال 2011 پس از هفت سال مسئولیت ریاست اداره مسائل امنیتی و خلع سلاح وزارت خارجه به عنوان معاون وزارت دفاع روسیه منصوب شد و تا پایان سال 2016 این مسئولیت را بر عهده داشت.
ارتشبد آنتونف همچنین بارها ریاست هیات های روسیه در مذاکرات مربوط به خلع سلاح هسته ای را با آمریکا بر عهده داشته و رسانه های روسی از وی به عنوان نظریه پرداز دیپلماسی مذاکره قدرتمندانه یاد می کنند.
روابط مسکو با غرب به ویژه آمریکا از سال 2014 با فشارهای باراک اوباما رئیس جمهوری سابق این کشور به اتحادیه اروپا در بدترین حالت از زمان تشکیل روسیه نو پس از فروپاشی روسیه قرار گرفته است.
پس از بروز بحران در اوکراین، آمریکا، اتحادیه اروپا و پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو)، مجموعه ای از تحریم های ضدروسی را وضع کردند و اوباما نیز اواخر سال گذشته 35 دیپلمات روسیه را اخراج کرد و این اقدام ها علیه مسکو در دولت دونالد ترامپ هم رو به گسترش است.
اروپام 391 انتشار دهنده: هادی مولوی نیاانتهای پیام /*


شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید